Tu wpisz swoje pytania językowe lub komentarz:
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
8 komentarzy do “Zasady pisowni rz i ż”?
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Autor opracowania: Marta Nowak
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ukończenia studiów stale związana zawodowo z językiem polskim. Pasjonuje się poezją, reportażami, nauką języków obcych a także literaturą specjalistyczną. Melomanka z zamiłowaniem do podróży i sportów wodnych.
Oryginalna data publikacji: 2 czerwca 2018
Słownik JakSięPisze to miejsce, w którym sprawdzisz czy pisownia jest bezbłędna. Przygotowywane przez naszą redakcję definicje oraz przykłady dla pary wyrażeń zasady pisowni rz i ż powstały wyłącznie na podstawie renomowanych słowniki języka polskiego. Dzięki temu uzyskujesz gwarancję, że nasze materiały są merytoryczne, bezbłędne, a przy tym najwyższej jakości. Gdyby jednak objaśnienie okazało się niewystarczające skorzystaj z sekcji komentarzy, w której możesz zadać swoje pytanie dodatkowe. Istnieje długa lista zapytań powiązanych z niniejszym zagadnieniem, do najważniejszych zaliczyć należy zasada pisowni, słownikowa definicja, jak również słownik. Dziękujemy za korzystanie z naszego serwisu i mamy nadzieję, że wizyta była owocna, zaś przygotowane przez nas treści okazały się pomocne. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z naszymi narzędziami automatycznego i bezpłatnego sprawdzania pisowni, bazą wiedzy na temat języka polskiego, jak również funkcjonalną wyszukiwarką poprawnej pisowni słów.
Potężna zawsze piszemy przez ż z kropką.
potężna ż czy rz
przetłumacz
Przez rz, czyli nietoperz.
PRZEZ JAKIE EŻ I PISZE SIĘ NIETOPE
Zapraszamy na stronę główną do wyszukiwarki – strona pokaże odpowiedzi na te pytania, tu jest sekcja komentarzy do artykułu. Pozdrawiamy
Ostrożnie czy ostrorznie
…uważaj? czy uwarzaj?
bardzo pomocne i klarowne 🙂