Piszemy o języku polskim z pasją, aby rozwiać wszystkie wątpliwości

– misja naszego serwisu

Redakcja słownika JakSięPisze.pl to grupa pasjonatów polszczyzny, składająca się między innymi z absolwentów Filologii Polskiej i Klasycznej na UJ, UŚ, UAM, UW oraz UWR. Korzystając z naszych treści masz pewność, że opracowywali je pasjonaci specjalizujący się w języku polskim.

Poniżej przedstawiamy autorów, którzy napisali największą liczbę tekstów, ale pamiętaj, że jest to tylko część naszej redakcji. Pozostałe osoby ze składu redakcyjnego odpowiadają za korektę i ocenę merytoryczną publikowanych treści lub napisały jak dotąd na tyle mało artykułów, że nie trafiły jeszcze na oficjalną listę redakcyjną. Jeśli chcesz się z nami skontaktować lub dołączyć do naszej redakcji skorzystaj z zakładki kontakt.

Redaktor definicji i zasady pisowni

Marta Nowak

Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na
Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ukończenia studiów stale związana zawodowo z językiem polskim. Pasjonuje się poezją, reportażami, nauką języków obcych a także literaturą specjalistyczną. Melomanka z zamiłowaniem do podróży i sportów wodnych.


Redaktor definicji i zasady pisowni

Piotr Młynarczyk

Z wykształcenia historyk, szczególnym zamiłowaniem darzący mitologie świata, w zakresie których stale poszerza swoją wiedzę i wymienia poglądy z innymi pasjonatami. Miłośnik podróży, publicysta i autor treści publikowanych w wielu serwisach internetowych. Stały współpracownik serwisu JakSięPisze.pl z bogatym dorobkiem opracowanych haseł.


Redaktor definicji i zasady pisowni

Joanna Jarocka

Z wykształcenia polonistka, z zawodu dziennikarka i copywriterka, zajmująca się dodatkowo public relations oraz organizacją eventów. Po godzinach pracy zapalona biegaczka. Żyję dla pisania i piszę, aby żyć. Jednym słowem – moje życie to słowa zorganizowane w dni i lata.


Redaktor definicji i zasady pisowni

Dorota Rudnicka

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Zawodowo związana z liczbami i ekonomią, a w czasie wolnym miłośniczka poezji. Entuzjastka słów, zakochana w piórze od 30 lat. Pisanie to jej pasja i sposób na życie.