Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Nasza redakcja przygotowała kompleksowe opracowanie zagadnienia mróżyć czy mrużyć, aby w klarowny sposób rozstrzygnąć czy pisownia mróżyć jest poprawna, a także jaka jest mróżyć zasada pisowni. Dzięki lekturze JakSięPisze - naszego słownika internetowego poprawnej pisowni dowiesz się między innymi jak prezentuje się pełna mróżyć definicja oraz czy użyty przez Ciebie zapis nie posiada błędów ortograficznych. Gdyby zawarte na naszej stronie wyjaśnienia dla pary mróżyć czy mrużyć okazały się niewystarczające, przypominamy o możliwości zadawania pytań do naszych ekspertów - w tym celu polecamy skorzystać z sekcji komentarzy, która zawarta jest pod niniejszym artykułem. Oferujemy także wyszukiwanie haseł innych niż mróżyć w bardzo rozbudowanej bazie definicji i zasad ortograficznych, jak również sprawdzanie pisowni i wyszukiwanie błędów ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych we wklejonym tekście - wszystko to bezpłatnie i natychmiastowo.
To prawda, że funkcjonuje regułka ortograficzna mówiąca, że: Gdy w wyrazie występuje cząstka róż, piszemy ją zawsze przez ó i ż, np.: różowy, różnica, różyczka.
Ale ta zasada dotyczy konkretnych wyrazów z cząstką róż-, nie każdej sytuacji, gdzie pojawia się coś podobnego fonetycznie. Czyli to raczej pomoc dydaktyczna, a nie uniwersalna reguła językowa.
Ma sens bo mruGać, a Ż wymienia się na G. Ale czy nie było też regułki, że cząstkę RÓŻ zawsze pisze się przez ó zamknięte i ż z kropką?
chyba nie za bardzo