Poprawna pisownia

Rafał

Poprawna pisownia, znaczenie: Rafał jest to imię męskie pochodzące od hebrajskiego słowa rofel, które oznaczało Bóg uleczy. Zdrobnienia: Rafałek, Rafi, Rafcio. Imieniny Rafała obchodzone są kilka razy w roku: w styczniu, w marcu, w czerwcu, we wrześniu, w październiku, w listopadzie i w grudniu. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Rafała jest 29 wrzesień.
Rafał, jako część mowy jest rzeczownikiem rodzaju męskiego, który odmienia się przez przypadki. Rafał jest odpowiedzią na pytanie mianownika kto? co? Poprawna pisownia tego imienia to Rafał, ze spółgłoską ł na końcu wyrazu. Ponadto należy pamiętać, że imiona piszemy zawsze dużą literą.

Przykłady poprawnej pisowni

Rafał, czy mogę cię prosić abyś po pracy poszedł do sklepu spożywczego i zrobił zakupy zgodnie z listą, którą wysłałam ci na telefon?
Wszyscy napisaliście wypracowania o przyjaźni bardzo ładnie, jednak jedna praca zasługuje na szczególne wyróżnienie, Rafał proszę wstań i przeczytaj głośno swoje wypracowanie.
Mój kolega Rafał ma jutro imieniny i zastanawiam się co mu kupić na prezent, żeby jemu się spodobało, ale nie było zbyt drogie.


Niepoprawna pisownia

Rafau

Niepoprawna pisownia