Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Nasza redakcja opracowała niniejszą stronę słownika JakSięPisze, aby rozwiać szereg wątpliwości językowych, odpowiadając na pytania związane z wyrażeniem niewinny czy nie winny i jego poprawną pisownią. To nie jedyne problemy z językiem polskim, w jakich staramy się pomóc - są to również zagadnienia takie jak pisownia niewinny, o którą część z was pyta korzystając z zapytania niewinny słownik. Jednak najpopularniejszym hasłem, dzięki któremu do nas trafiacie jest bezapelacyjnie niewinny definicja. Na naszej witrynie upewnisz się, która forma pisowni jest poprawna, która zaś błędna. Zawarte tu definicje i wyjaśnienia zawsze bazują na oficjalnych słownikach języka polskiego, poprzez co masz pewność co do ich wiarygodności. Jeśli jednak powyższe wyjaśnienie nie precyzuje jaka jest niewinny zasada pisowni pamiętaj, że w każdej chwili możesz nas poprosić o doprecyzowanie tej informacji w sekcji komentarzy. Zawsze możesz też użyć naszego funkcjonalnego narzędzia do bezpłatnego sprawdzania pisowni, jak również praktycznej wyszukiwarki słówek i naszej bazy wiedzy o języku polskim.
Pytania są akceptowane ręcznie przez moderatora, z opóźnieniem, dlatego nie pojawiło się od razu.
Co do pytania – piszemy tak jak wyjaśniamy wyżej, czyli łącznie.
Jaka jest poprawna pisownia? „niczemu nie winni” czy „niczemu niewinni”?
Wstawiałem już tutaj to pytanie, jednak nie wiem czemu, znikło. Czyżby było w nim coś niezgodnego z regulaminem?
Niczemu nie winni, czy niczemu niewinni?
Niewinny nie jest podwójnym zaprzeczeniem, chyba że nie o tym jest pytanie to prosimy o jego doprecyzowanie.
Czy? Jak tutaj funkcjonuje podwójne zaprzeczenie?
Oczywiście, jednak mówimy tu o innym szyku zdania – w taki sposób każdy przymiotnik można rozbić na dwa słowa stosując negację.
„Może nie winny, ale na pewno odpowiedzialny”.
W tym kontekście chodzi nie o niewinność, a raczej o zaprzeczenie ponoszenia winy. W tym przypadku na pewno napiszę rozłącznie.
poproszę o przykład