Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Powyżej mogłeś dowiedzieć się która pisownia - nierzadko czy nie rzadko jest poprawna, która zaś błędna, dzięki czemu wiesz już, której z nich należy unikać za wszelką cenę. Jeśli przedstawione na naszej stronie wyjaśnienia (w szczególności nierzadko zasada pisowni, choć równie istotnie nierzadko definicja były dla Ciebie przydatne, poinformuj nas o tym pozostawiając swój komentarz pod niniejszym opracowaniem. Nasza redakcja chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania bądź wątpliwości - zarówno tyczące się tego jak piszemy nierzadko, kiedy interesuje Cię zagadnienie pisownia nierzadko lub po prostu celem Twoich poszukiwań był słownik nierzadko. A jeśli chcesz teraz poszukać czegoś innego niż objaśnienie nierzadko czy nie rzadko skorzystaj z naszej wyszukiwarki haseł, lub w przypadku chęci sprawdzenia poprawności dłuższego tekstu z dedykowanego narzędzia, które stworzyliśmy właśnie dla tego celu. Nie zapomnij sprawdzić również naszych artykułów z zasadami pisowni i poprawności językowej języka polskiego.
Serdecznie dziękuję! Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałam. Jasność i prostota, a jednocześnie mistrzowski kunszt gramatyczny Twórcy (Twórców) sprawiają, że rdzenny spadkobierca naszego języka potrafi ubierać uczucia i emocje w słowa bez wysiłku. Nasz język jest po prostu cudny. Oczywiście ten bez błędów ortograficznych 🙂
Pozdrawiam.
Zapisanie nierzadko rozdzielnie (jako
nie rzadko) w takim zdaniu jest zwyczajnie błędem ortograficznym. Doszukiwanie się tu drugiego dna w żaden sposób nie sprawi, że zapis stanie się poprawny.„Od prostych form po duże, często skomplikowane, wydobyte z jednego kawałka drewna rzeźby lub też wykonane z wykorzystaniem żywicy- stanowią finalny rezultat drzemiących we mnie emocji, niepokojów, wrażliwości, lęków mających nie rzadko związek z otaczającą rzeczywistością.”
W przedstawionym przeze mnie zdaniu wyraz nierzadko napisano oddzielnie.
Moje pytanie brzmi: Co miał na myśli autor zdania, pisząc oddzielnie wyraz nierzadko? Jaka treść może być ukryta dla wtajemniczonych w sztuce rzeźbiarskiej?
Niejednokrotnie spotykam błędy ortograficzne u ludzi – pasjonatów, wyrażające pewien podtekst myślowy, niespotykany dotychczas w języku polskim. Brakuje im odpowiedniego słowa, aby wyrazić bardziej skomplikowaną myśl. Czy można dopuścić myśl, że ktoś zabrał z naszego języka rodzimego jakąś część wyrazów, czy może to my zapomnieliśmy o nich przez eony lat naszego istnienia na Ziemi?
Przepraszam za skomplikowane pytanie i wzajemnie oczekuję skomplikowanej odpowiedzi 🙂
Przyjmuję do wiadomości, że taka jest poprawna pisownia