Niewiadomo
Tu wpisz swoje pytania językowe lub komentarz:
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
4 komentarzy do “Niewiadomo”?
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Autor opracowania: Marta Nowak
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od ukończenia studiów stale związana zawodowo z językiem polskim. Pasjonuje się poezją, reportażami, nauką języków obcych a także literaturą specjalistyczną. Melomanka z zamiłowaniem do podróży i sportów wodnych.
Oryginalna data publikacji: 16 listopada 2019
Nasza redakcja opracowała niniejszą stronę słownika JakSięPisze, aby rozwiać szereg wątpliwości językowych, odpowiadając na pytania związane z wyrażeniem niewiadomo i jego poprawną pisownią. To nie jedyne problemy z językiem polskim, w jakich staramy się pomóc - są to również zagadnienia takie jak pisownia niewiadomo, o którą część z was pyta korzystając z zapytania niewiadomo słownik. Jednak najpopularniejszym hasłem, dzięki któremu do nas trafiacie jest bezapelacyjnie niewiadomo definicja. Na naszej witrynie upewnisz się, która forma pisowni jest poprawna, która zaś błędna. Zawarte tu definicje i wyjaśnienia zawsze bazują na oficjalnych słownikach języka polskiego, poprzez co masz pewność co do ich wiarygodności. Jeśli jednak powyższe wyjaśnienie nie precyzuje jaka jest niewiadomo zasada pisowni pamiętaj, że w każdej chwili możesz nas poprosić o doprecyzowanie tej informacji w sekcji komentarzy. Zawsze możesz też użyć naszego funkcjonalnego narzędzia do bezpłatnego sprawdzania pisowni, jak również praktycznej wyszukiwarki słówek i naszej bazy wiedzy o języku polskim.
Dzień dobry, odpisaliśmy Pani na podstronie naszego serwisu „Nie wiadomo razem czy osobno”. Ta strona jest jeszcze w przygotowaniu i nie została wypełniona treściami.
Jeszcze dopowiem, że w słownikach internetowych też są niedociągnięcia (błędy ewidentne), bo np. wyraz „kłuje” podkreślony przeważnie na czerwono w wielu miejscach, szczególnie na portalach literackich i wymusza by ludzie pisali – prawda w oczy kuje a nie w oczy kłuje. Kuje = to kowal konia, a kłuje szewc igłą albo szydłem.
Dzień dobry. W żadnym słowniku nie znalazłam zapisu wyrazu niewiadomo. Ale wszędzie, gdzie go tylko umieszczam, jest podkreślany kolorem czerwonym, co oznacza, że niepoprawnie. A przecież zarówno „niewiadomo” jak i „niepoprawnie” są tymi samymi częściami mowy. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie.
Pięknie wam dziękuję.