Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia, znaczenie: wyrażenie to należy zawsze zapisywać z wykorzystaniem głoski dźwięcznej z. Niestety w języku polskim nie istnieje żadna konkretna zasada, która mogłaby uzasadnić taką pisownię, należy ją zatem po prostu zapamiętać. Warto również wiedzieć, że najczęściej błędny zapis powyższego wyrazu wynika z tego, że podczas wymowy głoska z, ze względu na to, że znajduje się na jego końcu, traci swoją dźwięczność. Może to błędnie sugerować, że poprawna pisownia uwzględnia głoskę f.
Zew to inaczej apel, głos, ale także głębokie wewnętrzne przekonanie o czymś, potrzeba działania. Termin ten najczęściej kojarzy nam się ze zwrotem zew krwi, którym określamy wrodzony instynkt, zdolność, zapał do czegoś.
Przykłady poprawnej pisowni
Zew krwi i potrzeba napełnienia żołądka sprawiły, że lew zaatakował gazelę z niezwykłą brutalnością.
Zew patriotyzmu sprawił, że niemal cały kraj stanął do walki o niepodległość.
Ogromna radość była dla niego jak zew, podrywający do działania i niepozwalający się poddać.
Jeśli macie problemy z niektórymi słowami ze względu na to jak są wypowiadane to możliwe, że również zew będzie budził zastrzeżenia i niepewności, warto wiedzieć, że po prostu będzie to zew a nie zef.
ja mam psa myśliwskiego i zawsze jak na polu poleci za jakimś zapachem mówię głośno „oho, zew!” kiedyś nawet chciałem go tak nazwać bo bardzo mi się do słowo podoba
Z jakiej definicji to wynika?