Zgodnie z zasadami języka polskiego poprawna pisownia jest tylko jedna i jest nią zapis „z powrotem„. Jest to pisownia rozdzielna z przyimkiem „z”. Jednocześnie warte nadmienienia jest, że błędne pisownie mogą wynikać, z takiego właśnie zapisu podobnych słów, które w wyniku zmian reguł językowych, kiedyś zapisywane były w inny sposób. I tak przykładowo spoza dawniej zapisywane było „z poza”, spomiędzy, którego dawniej poprawną pisownią było „z pomiędzy”, sprzed, gdzie dawny właściwy zapis to „z przed” oraz sponad, które dawniej poprawnie zapisywało się „z ponad”. Mamy nadzieję, że takie wyjaśnienie pomoże Ci zapamiętać, że zwrotu „z powrotem” ta zmiana zasad nie dotyczyła. Jeśli masz dalsze pytania zachęcamy do ich zadania w sekcji komentarzy – na wszystkie niezwłocznie i bezpłatnie odpowiadamy!

Poprawna pisownia

z powrotem

Poprawna pisownia

Przykłady poprawnej pisowni

Kamil od przeszło pięciu godzin łaził tam i z powrotem. Wynikało to najpewniej nerwów, które towarzyszyły mu przed jutrzejszym egzaminem.
Droga z powrotem wydawała się o wiele krótsza i jednocześnie przystępniejsza.
Przypominam Ci o produktach, które koniecznie musisz kupić, jak będziesz jechał z powrotem. Bez nich nie będziemy w stanie upiec ciasta dla Twojej mamy.


Niepoprawna pisownia

spowrotem

Niepoprawna pisownia

Niepoprawna pisownia

zpowrotem

Niepoprawna pisownia