Masz małą migawkę czasu, aby zrobić wrażenie i to właśnie wtedy, gdy spotykasz kogoś nowego. Czy to na rozmowę o pracę, czy na pierwszą randkę, upewnienie się, że wyglądasz najlepiej jest kluczem do pozostawienia trwałego wrażenia. Kiedy jesteś oceniany w tak krótkim czasie, może to być denerwujące i pozostawić cię nieprzygotowanym; zwłaszcza jeśli nie czujesz się jak twoje zwykłe pewne siebie ja. Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wskazówkom, możesz za każdym razem pozostawić potencjalnych przyszłych pracodawców lub partnerów pod wrażeniem. Czy to obiektyw aparatu, czy po prostu nie jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania siebie pod tym kątem, większość ludzi nie czuje się komfortowo na zdjęciach. Na szczęście istnieją sposoby na to, by za każdym razem wyglądać dobrze na zdjęciach – i nie wymagają one noszenia dresów ani przyjmowania niewygodnych póz. Czytaj dalej, aby poznać kilka przydatnych pomysłów i technik.

Know your angles

Znajomość swoich najbardziej pochlebnych kątów może zrobić ogromną różnicę między dobrym a świetnym zdjęciem. Tak więc, jeśli jesteś w domu lub w studio, masz większą kontrolę nad tym, z jakiego kąta jesteś fotografowany. To powiedziawszy, być może będziesz musiał znieść kilka niezręcznych póz, gdy będziesz w terenie.

Jeśli pozujesz dla przyjaciela, możesz poprosić o zdjęcie pod określonym kątem, ale jeśli jesteś przed profesjonalnym fotografem, możesz chcieć poczekać, aż cię pokieruje. Posiadanie odrobiny świadomości, co działa dla Ciebie, a co nie, pozwoli Ci wykorzystać każdą sytuację i stworzyć najlepsze możliwe zdjęcie.

Oceń, co wydaje ci się naturalne

Jeśli nie jesteś pewien, jak pozować, zdecyduj się na ekspresję i język ciała, który czuje się dla ciebie naturalny. Jeśli czujesz się trochę niezręcznie, spróbuj wziąć głęboki oddech i wyobrazić sobie siebie w bardziej komfortowej sytuacji. Aby nie wyglądać sztywno i pozować, poczekaj, aż fotograf powie, że masz zacząć, a następnie rozluźnij się i przyjmij wyraz twarzy lub pozę, którą chciałbyś przyjąć. Ludzie są często najbardziej zrelaksowani, gdy nie myślą o tym, co robią, a zamiast tego są w swoim przepływie. Unikaj nadmiernego myślenia o tym, a będziesz wyglądać bardziej naturalnie na zdjęciach.

Practice, practice, practice

Czy to przed lustrem, czy w różnych ustawieniach, możesz poprawić swoje pozowanie i przyzwyczaić się do bycia fotografowanym. Na przykład, jeśli masz na sobie garnitur, spróbuj wyregulować krawat, podwinąć rękawy i ułożyć ręce w różnych pozycjach. Dostosowanie się w ten sposób może pomóc Ci wyglądać bardziej komfortowo i pewnie w swoim stroju i pozie, co znajdzie odzwierciedlenie na Twoich zdjęciach.
Jeśli masz przyjaciela lub partnera, możesz również ćwiczyć pozowanie razem. Zachowujcie się tak, jakbyście byli przed fotografem i zobaczcie, jak możecie poprawić swoją postawę i ekspresję.

Kontekst jest kluczem do sukcesu

Często jest tak, że niezbędne tło będzie najbardziej niewidoczne. Rozejrzyj się wokół siebie, co widzisz? Może ściana w stylu loftowym, albo czyste tło bez dodatkowych wzorów i kolorów. Szukajcie nawet w miejscach, które mogą wydawać się zatłoczone, nawet ludzie mogą czasem być świetnym tłem, zarówno tło może być wyprane lub usunięte za pomocą https://depositphotos.com/pl/bgremover.html, ale jeśli nadal chcesz znaleźć idealne tło, po prostu wyobraź sobie, jak zdjęcie byłoby z jednym lub drugim, i nie bój się eksperymentować.

Learn the art of posing

Niektóre pozy są bardziej pochlebne niż inne i chcesz być świadoma tego, co wygląda najlepiej. Jeśli stoisz, unikaj trzymania rąk w kieszeniach. Zamiast tego umieść je po bokach lub na biodrach. Jeśli siedzisz, krzyżuj nogi w kolanach, a nie w kostkach. Unikaj opierania nogi na stołach lub krzesłach, ponieważ mają one tendencję do fotografowania pod dziwnym kątem i nie są wygodne.

Wnioski.

Wiele uwagi na zdjęciach skupia się na aparacie i jak uzyskać najlepsze ujęcie, ale często zapominamy o osobie za obiektywem, która również jest fotografowana. Możesz poprawić swoją pewność siebie i poziom komfortu przed aparatem, przygotowując się wcześniej i znając swoje kąty i to, co działa dla ciebie. To pozwoli Ci być w chwili obecnej i skupić się na doświadczeniu, zamiast czuć się nieswojo i denerwować.