Zdania językoznawców dotyczące tego, który z wymienionych poniżej wyrazów powinien na stałe zagościć w języku polskim, są podzielone. Warto zwrócić uwagę na fakt, że forma bronzer jest zapożyczona bezpośrednio z języka angielskiego, z kolei słowo brązer to wersja już spolszczona, analogiczna do rzeczownika brąz. Współcześnie dopuszcza się używanie obu tych form, jednak możliwe, iż w miarę ewolucji języka polskiego, w użytku pozostanie tylko słowo brązer. Taka sytuacja miała bowiem miejsce z właśnie z rzeczownikiem brąz – zagościł on na stałe w polszczyźnie już w połowie XVIII wieku, jednak w postaci bronzu. Jeszcze około 1900 roku zapis brąz uważany był za rażący błąd językowy, jednak już w słowniku z 1936 roku to tę wersję uznano za jedyną poprawną i obowiązującą. Być może z bronzerem stanie się podobnie.
Terminem tym określamy kosmetyk, nadający naszej cerze efektu delikatnej opalenizny.

Poprawna pisownia

bronzer

Poprawna pisownia, znaczenie: pisownia aktualnie rekomendowana, która jednak może wyjść z użycia w przyszłości.

Przykłady poprawnej pisowni

Bronzer to idealny sposób na efekt skóry muśniętej słońcem.
Delikatnie rozświetlający bronzer sprawił, że jej cera wyglądała niesamowicie promiennie.
Znana marka kosmetyków wprowadziła na rynek nowy bronzer w sztyfcie – w odcieniach idealnych dla osób zarówno o jasnej, jak i ciemnej karnacji.


Poprawna pisownia

brązer

Poprawna pisownia, znaczenie: mimo, że jest to forma obecnie niezalecana (choćby z powodu tego, że nie występuje we wszystkich słownikach), to jednak należy pamiętać, że w przyszłości może stać się wyłączną poprawną pisownią tego słowa.

Przykłady poprawnej pisowni

Brązer to kosmetyk, który może zarówno podkreślić istniejącą już opaleniznę, jak i ją imitować.
Brązer tej marki jest obowiązkowym elementem wyposażenia mojej kosmetyczki już od kilku lat.
Nakładając na twarz brązer, zwróć uwagę, by starannie go rozetrzeć.