Poprawna pisownia, znaczenie: gwarowe określenie ptaka – kukułki.
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia, wyjątek: polskie nazwisko „Grzegrzółka”.
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia, znaczenie: gwarowe określenie ptaka – kukułki.
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia, wyjątek: polskie nazwisko „Grzegrzółka”.
Niepoprawna pisownia
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Nasza redakcja opracowała niniejszą stronę słownika JakSięPisze, aby rozwiać szereg wątpliwości językowych, odpowiadając na pytania związane z wyrażeniem gżegżółka czy gżegżółka i jego poprawną pisownią. To nie jedyne problemy z językiem polskim, w jakich staramy się pomóc - są to również zagadnienia takie jak pisownia gżegżółka, o którą część z was pyta korzystając z zapytania gżegżółka słownik. Jednak najpopularniejszym hasłem, dzięki któremu do nas trafiacie jest bezapelacyjnie gżegżółka definicja. Na naszej witrynie upewnisz się, która forma pisowni jest poprawna, która zaś błędna. Zawarte tu definicje i wyjaśnienia zawsze bazują na oficjalnych słownikach języka polskiego, poprzez co masz pewność co do ich wiarygodności. Jeśli jednak powyższe wyjaśnienie nie precyzuje jaka jest gżegżółka zasada pisowni pamiętaj, że w każdej chwili możesz nas poprosić o doprecyzowanie tej informacji w sekcji komentarzy. Zawsze możesz też użyć naszego funkcjonalnego narzędzia do bezpłatnego sprawdzania pisowni, jak również praktycznej wyszukiwarki słówek i naszej bazy wiedzy o języku polskim.
Poprawna jest właśnie forma „gżegżółka”. Swoją drogą współczuję osobom, które mają nazwisko Grzegrzółka. Pewnie wszyscy zapisują źle, z błędami – zwłaszcza, gdy znają zasady pisowni. Gorzej jak ktoś w swoim własnym nazwisku robi błędy.
Doceńcie, przez „ń” – doceńcie moją pracę. Docencie prze z „n” będzie poprawnie tylko jako zwrot do osoby – docenta, np. Panie docencie, czy zajęcia na uczelni się jutro odbędą?
Jak się piszę Docencie czy doceńcie przykład: Bardzo proszę docencie moją pracę.
A więc tak
Język polski ma swoje prawa i wyjątki i właśnie dzięki temu jest taki trudny a zarazem piękny 🙂
Ta cała gżegżółka to nie jest żaden faktyczny ptak, a jedynie gwarowy zwrot oznaczający kukułkę, niezła głupota, żeby potocznie nazwać w taki głupi nieintuicyjny sposób!