Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia, poprawne jedynie jako forma słowa „dowidzieć”; znaczenie: móc, być w stanie dostrzec, zauważyć; występuje najczęściej z przeczeniem.
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia, poprawne jedynie jako forma słowa „dowidzieć”; znaczenie: móc, być w stanie dostrzec, zauważyć; występuje najczęściej z przeczeniem.
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Lektura niniejszego opracowania pozwoliła na uzyskanie klarownej i zrozumiałej odpowiedź na pytanie która z pisowni jest poprawna: do widzenia czy do widzenia. Skoro już to wiesz, możesz teraz skorzystać z dodatkowych funkcjonalności i narzędzi, jakie oferuje nasz serwis, w szczególności zadać pytanie naszej redakcji w sekcji komentarzy, na przykład jaka jest do widzenia definicja lub o to, jaka w przypadku do widzenia zasada pisowni warunkuje poprawny zapis. Nasz słownik jest stale rozwijany, a dzięki pomocy czytelników w pierwszej kolejności rozbudowujemy wpisy szukane na przykład poprzez użycie słownik do widzenia lub alternatywnie poprawna pisownia do widzenia. Zachęcamy również do wypróbowania naszych narzędzi do automatycznego sprawdzania pisowni dłuższego tekstu, wyszukiwarki poprawnej pisowni słówek, umożliwiającej wpisywanie pojedynczych słów lub par (jak choćby powyższe do widzenia czy do widzenia), a także bazy zasad poprawnej pisowni języka polskiego wyjaśniającej zawiłości językowe, gramatyczne i ortograficzne języka polskiego.
Moja córka miała z tym wyrażeniem problem. Wytłumaczyłam jej jednak, o co w tym chodzi. Główny przekaz jest taki, że żegnamy się do ponownego spotkania, widzenia z kimś. Nie napiszemy przecież nigdy „Dospotkania!”. Tak samo należy napisać oddzielnie „Do widzenia!”. Proste!
ciekawe 😉