Współcześni językoznawcy nie wypowiadają się jednoznacznie odnośnie tego, czy któraś z wymienionych poniżej form jest bardziej poprawna. Można zatem założyć, że zarówno używanie wyrazu bronzer, jak i brązer jest uzasadnione. Oczywiście forma pierwsza jest znacznie bardziej znana, ponieważ stanowi bezpośrednie zapożyczenie z języka angielskiego. Jednak w miarę ewolucji języka, zaczęliśmy powoli ją spolszczać i współcześnie coraz popularniejszy staje się wyraz brązer.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że identycznie przebiegał proces przyswajania przez nasz język słowa brąz, istniejącego w polszczyźnie od połowy XVIII wieku. Pierwotnie zostało ono przyjęte jako bronz i jeszcze na początku XX wieku stosowanie formy z samogłoską ą uważane było za błąd ortograficzny, jednak już w 1936 roku to właśnie tę wersję przyjęto jako jedyną poprawną i obowiązującą. Być może z terminem bronzer stanie się dokładnie to samo.
Bronzerem nazywamy kosmetyk, który nadaje cerze efektu delikatnej opalenizny.

Poprawna pisownia

brązer

Poprawna pisownia, znaczenie: mimo, że jest to forma obecnie niezalecana (choćby z powodu tego, że nie występuje we wszystkich słownikach), to jednak należy pamiętać, że w przyszłości może stać się wyłączną poprawną pisownią tego słowa.

Przykłady poprawnej pisowni

Brązer to kosmetyk, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie makijażu, szczególnie zimą, kiedy nasza cera jest bledsza niż zazwyczaj.
Brązer tej firmy nie jest wart swojej ceny – możesz kupić znacznie lepszy i o połowę tańszy.
Dobrze dobrany brązer pomoże Ci zachować wakacyjny wygląd przez cały rok.


Poprawna pisownia

bronzer

Poprawna pisownia, znaczenie: pisownia aktualnie rekomendowana, która jednak może wyjść z użycia w przyszłości.

Przykłady poprawnej pisowni

Po przeczytaniu tego artykułu już nie będziesz mieć wątpliwości co do tego, jaki bronzer wybrać.
Uważasz, że lepszy dla mnie będzie bronzer w kremie czy w sztyfcie?
Ten bronzer jest zdecydowanie zbyt ciemny, w połączeniu z Twoją jasną karnacją tworzy brzydkie plamy.