Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Zadaniem naszego serwisu jest możliwie najbardziej przystępne i klarowne przedstawienie czy forma jakby co jest poprawna oraz szczegółowe objaśnienie jaka jest jakby co zasada pisowni. Poprzez przedstawienie także form błędnych (w tym konkretnym przypadku rozpatrujemy parę jakby co czy jak by co) nasi czytelnicy otrzymują pełny zestaw informacji, pozwalający uniknąć wszelkich błędów językowych. Nasz słownik JakSięPisze to miejsce, w którym omawiamy zagadnienia takie jak jakby co definicja, a także wyjaśniamy szczegółowo jak piszemy jakby co. Dodatkowo umożliwiamy czytelnikom zadawanie pytań językowych do naszej redakcji - w tym oczywiście tych tyczących się poruszanego tu zagadnienia jakby co czy jak by co. Dziękujemy za korzystanie z naszych treści i zachęcamy do pozostawienia komentarza - bo to właśnie czytelnicy są siłą naszego serwisu. Przypominamy również o wbudowanych w nasz serwis mechanizmach sprawdzania pisowni oraz funkcjonalnej wyszukiwarce, w którą w razie niepewności wpisywać można również niepoprawne formy słów.
Wg tego, czego nauczono mnie w szkole, i co znam z czytania hektarów książek, _oczywiście_ pisze się „jak by co” – najczęściej. Bo najczęściej jest to konstrukcja typu „niedomówione przypuszczenie” – „jak by co niespodziewanego miało się wydarzyć”, coś w ten deseń, nic to nie ma wspólnego z porównywaniem, gdzie stosujemy „jakby”. Pewnie da się skonstruować wyjątki, np. „zamknął oczy, jakby co przerażającego się ukazało”. Ale większość owego „jakbyco” występuje w pierwszej „wersji”.
Jeśli to jakaś upraszczająca „regulacja” rady języka – cóż, możliwe. „sry ,pisze ztelefonu .” też niedługo będzie poprawne.
Piszemy oczywiście „jak by co”. Forum poradni PWN dobrze wyjaśnia tę kwestię. Proszę poprawić.
jak byco – haha!
pięknie dziękuję 😉