Niepoprawna pisownia, wyjątek: może być poprawne jako zaprzeczenie słowa jednokrotnie.
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia, wyjątek: może być poprawne jako zaprzeczenie słowa jednokrotnie.
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Na niniejszej stronie mogłeś się dowiedzieć, czy pisownia nie jednokrotnie jest poprawna. Każda definicja i objaśnienie w serwisie JakSięPisze (wliczając w to nie jednokrotnie czy niejednokrotnie) powstała na podstawie oficjalnego słownika języka polskiego. Dzięki temu zawsze masz pewność, że przedstawione informacje są wiarygodne i wolne od błędów językowych lub merytorycznych. Jeśli powyższa definicja nie wyjaśnia jaka jest nie jednokrotnie zasada pisowni pamiętaj, że zawsze możesz zapytać nas o to pisząc komentarz. Możesz również skorzystać z naszej funkcjonalnej wyszukiwarki słówek i narzędzia do automatycznego sprawdzania pisowni. Wśród popularnych zwrotów mogących prowadzić do tego opracowania warto wymienić między innymi hasła związane z poprawną pisownią, ale znaczna część naszych odbiorców formułuje swoje zapytania jak piszemy, albo wpisuje po prostu nie jednokrotnie słownik. Warto nadmienić przy tym, że wcale nie mniej popularne są pytania jak napisać nie jednokrotnie i szczególnie często powtarzające się nie jednokrotnie definicja.
Faktycznie nasz błąd, uwzględniliśmy na stronie, że ta rzadziej występująca forma również może być poprawna.
Zarówno „niejednokrotnie”, jak i „nie jednokrotnie” to poprawny zapis. Wszystko zależy od tego, co mamy (a raczej ile razy) na myśli. Pytanie o zapis niejednokrotnie/nie jednokrotnie wyrwanym z kontekstu jest takim samym pytaniem, czy poprawny zapis to „masaż”, czy „masarz”…
nie macie racji