Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Niepoprawna pisownia
Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny.
Informacja: nie ingerujemy w treść komentarzy, dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za błędne porady językowe w nich zawarte. Komentarze są moderowane jedynie pod kątem związku z tematem, poprawnej ortografii i interpunkcji.
Słownik JakSięPisze to miejsce, w którym sprawdzisz czy pisownia jednorazowy jest bezbłędna. Przygotowywane przez naszą redakcję definicje oraz przykłady dla pary wyrażeń jednorazowy czy jedno razowy powstały wyłącznie na podstawie renomowanych słowniki języka polskiego. Dzięki temu uzyskujesz gwarancję, że nasze materiały są merytoryczne, bezbłędne, a przy tym najwyższej jakości. Gdyby jednak objaśnienie jednorazowy okazało się niewystarczające skorzystaj z sekcji komentarzy, w której możesz zadać swoje pytanie dodatkowe. Istnieje długa lista zapytań powiązanych z niniejszym zagadnieniem, do najważniejszych zaliczyć należy jednorazowy zasada pisowni, słownikowa jednorazowy definicja, jak również jednorazowy słownik. Dziękujemy za korzystanie z naszego serwisu i mamy nadzieję, że wizyta była owocna, zaś przygotowane przez nas treści okazały się pomocne. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z naszymi narzędziami automatycznego i bezpłatnego sprawdzania pisowni, bazą wiedzy na temat języka polskiego, jak również funkcjonalną wyszukiwarką poprawnej pisowni słów.
O słowotwórstwie decyduje co do zasady RJP i językoznawcy, ale język jest żywy, więc zawsze w pewien sposób słowotwórstwo zaczyna się od inicjatywy oddolnej.
Taka trochę powiązana kwestia.
Polskie przedsiębiorstwa komunikacyjne, stosują teraz nazwę bilet „jednoprzejazdowy”.
To jest wyraz – wymyślony – przez te instytucje. Nie mogę go znaleźć w słowniku. Za to w takich programach typu office, program pocztowy, podkreśla mi tę nazwę jako błędną (nieistniejącą).
Za to – nie podkreśla – gdy zapiszę to w formie „jedno-przejazdowy”.
Czy te przedsiębiorstwa mogą uprawiać takie słowotwórstwo? I czy to one wtedy stają się wyznacznikiem, że taki wyraz istnieje, jest poprawny i należy go wpisać do słownika?
Kto decyduje?
jak radzicie pisać?